ГацкоЦрна Гора

Пивљани и Гачани траже трајно отварање граничног прелаза Равно. Сутра блокада пута

Мјештани пограничних села у Пиви и други становници општине Плужине за сутра су најавили двочасовну блокаду пута Плужине-Сарајево у знак упозорења да ће, уколико не буде отворен гранични прелаз Равно, након туристичке сезоне наставити са блокадама овог правца.

Траже да становницима општина Плужине и Гацко буде дозвољено да са личним документима могу прелазити границу преко прелаза Равно, у Пиви, као и да туристи у љетњој сезони тај прелаз могу користити као гранични.

Како су навели, отварање тог прелаза допринијело би развоју туризма са обје стране и олакшало би живот мјештанима у пограничним општинама.

Креирајте сами своје мјесто за оглашавање

Мјештани су поручили да блокада није усмјерена ни против кога, већ само желе да њихов глас и незадовољство чују и Подгорица и Сарајево.

Предсједник општине Плужине Слободан Делић рекао је да мјештани траже да се гранични прелаз стави у функцију и да годинама покушавају да ступе у контакт с надлежним институцијама, преко локалних управа у Плужинама и Гацку.

– Нажалост, до сада нисмо добили позитиван одговор може ли ту да се постави гранични прелаз – додао је Делић.

Он је подсјетио да је велики број мјештана из општина Плужине и Гацко везан, како имањима, тако и родбинским везама и да је њихов бунт оправдан, преносе црногорски медији.

– Вјерујем да ће надлежне институције прије чути на тај начин потребе грађана и апеле локалних управа. Све ово што смо до сада радили, наишло је на неки зид ћутања и немогућности да се проблем ријеши – истакао је Делић.

Мјештани пограничних села у општини Гацко већ су кроз медије указали да су са становницима Пиве везани родбински, кумовски и братски, да велики број житеља у тим областима има земљу с обје стране границе, а да је пут преко Равног дуг 35 километара, док околним морају да иду и 100 километара.

Блокада је са стране Плужина најављена од 13.00 до 15.00 часова код бензинске пумпе, а истог дана ће их у 15.00 часова подржати и са гатачке стране који ће се окупити на раскрсници у Автовцу.

Подијели...
Извор
РТРС

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button

Користите блокатор реклама

Наш систем је детектовао да користите неки од блокатора реклама. Ако бисмо те могли замолити да га искључите док читате наше вијести били би ти много захвални. Хвала ти унапријед!