Требиње
Требињска полиција лишила слободе три лица због вожње под дејством опојних дрога
Полицијски службеници Полицијске управе Требиње јуче су лишили слободе три лица иницијала И.П, С.Д. и Ј.Д. која су управљала путничким аутомобилима под дејством опојних дрога.
Полицијски службеници Полицијске управе Требиње су за пет мјесеци лишили слободе 11 лица због вожње под дејством опојних дрога и 27 лица због одбијања подвргавања провјери на присуство дрога и психоактивних лијекова.
Из ПУ Требиње подсјећају да је новим измјенама и допунама Закона о основама безбједности саобраћаја БиХ за управљање возилом под дејством опојних дрога, прописана новчана казна од 2.000 КМ, забрана управљања возилом шест мјесеци и два казнена бода.







