Званичници осудили паљење Вукановићевог аутомобила

Предсједник Републике Српске Милорад Додик очекује да у најкраћем року буду пронађени и санкционисани извршиоци и налогодавци паљевине аутомобила посланика Небојше Вукановића, јер је сваки напад на носиоца јавне функције, изабраног од стране народа, озбиљан безбједносни инцидент и да се мора расвијетлити.
– Политичка борба се не води насиљем, већ аргументима и вољом народа. Политичка борба се не води лажима и хистеријом. Очекујем од надлежних органа да у најкраћем року пронађу и санкционишу не само извршиоце, већ и њихове налогодавце. Република Српска не може и неће толерисати било какав облик насиља, без обзира на политичке разлике – рекао је Додик регујући на паљење аутомобила у власништву народног посланика „Листе за правду и ред“ Небојше Вукановића.
Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић осудио је паљење аутомобила у власништву посланика Листе „За правду и ред“ Небојше Вукановића и позвао на хитно расвјетљавање овог случаја.
-Ко год је запалио аутомобил посланику Небојши Вукановићу урадио је то против интереса Републике Српске и зато случај треба расвијетлити из свих углова, а починиоца казнити по закону – изјавио је Стевандић.
Он је поручио да Република Српска мора да буде сигурно друштво у коме нико не смије узимати правду ни неправду у своје руке.
Градоначелник Требиња Мирко Ћурић рекао је да најоштије осуђује паљевину аутомобила народног посланика Небојше Вукановића, коју је током протекле ноћи за сада још увијек непознати починилац изазвао на возилу паркираном испред његове породичне куће у насељу Засад.
„Овим чином се покушава нарушити безбједност у граду, али вјерујем у полицију Републике Српске да ће и овај случај разоткрити и предати на даље поступање Окружном јавном тужилаштву, односно правосудним институцијама, како би починилац био адекватно санкционисан“, навео је Ћурић за локалне медије.
Он је истакао да су, без обзира на политичке разлике, овакви догађаји за сваку осуду.
„Овакви догађаји не иду никоме у прилог и нарушавају свеукупну безбједносну ситуацију у граду. Зато је важно да се и овај случај разоткрије и да одговара онај ко је ово урадио“, закључио је Ћурић.