Електропривреда Српске упутила помоћ „Билећкој бригади“

Удружење грађана из Билеће „Билећка бригада“ издало је саопштење за јавност и све све своје чланове да је предузеће Електропривреде Републике Српске, као једнократну помоћ, Удружењу уплатио неповратна средства.
Предсједништво овог удружења је похвалило менаџмент компаније који препознају сву проблематику, и са њом се сусрећу, породица погинулих, смртно пострадалих и умрлих бораца, инвалида рата, као и демобилисаних бораца.
Такође, удружење активно ради на прикупљању података како би, у најскоријем периоду, новчана помоћ била распоређена припадницима Бригаде на основу социјалне карте која је у току ажурирања.
Дио финансијских средстава удружење „Билећка бригада“ утрошиће у реализацију програма и пројеката од општег значаја, о чему ће јавност бити благовремено обавијештена.
Новчана средства по приоритету, добиће припадници Бригаде из Билеће, Љубиња, Берковића и Требиња, којима су та средства најпотребнија, зависно од имовинског и здравственог стања.
Саопштење предсједништва Удружења „Билећка бригада“ преносимо у цјелости:
– Обавјештавамо припаднике Билећке бригаде, свих категорија и статуса, као и свеопшту јавност, да је Мјешовити холдинг Електропривреде Републике Српске(МХЕРС), на челу са генералним директором господином Луком Петровићем, уплатио Удружењу грађана Билећка Бригада, као једнократну помоћ, за нас значајна неповратна финансијска средства. Већина чланова менаџмента МХЕРС су непосредно били учесници у последњем одбрамбено-отаџбинском рату и сходно томе упознати су са славним и јуначким ратним путем Билећке бригаде. Упознати су и са нашим статусом у мирнодопском периоду. Препознају сву проблематику, и са њом се сусрећу, породица погинулих, смртно пострадалих и умрлих бораца, инвалида рата, као и демобилисаних бораца. Као друштвено одговорна компанија од највећег државног значаја, у границама могућности и у законским оквирима, учествују у рјешавању проблема и свесрдном пружању помоћи. И сада као и много пута до сада на дјелу показују и доказују да су друштвено одговорни и да разумију проблеме и потребе свих слојева структура друштва. Свјесни стања у ком се налази наша средина одлучили су да нас финансијски помогну како би лакше и безболније пребродили овај период. Ово је потврда на дјелу да су пословање и политику предузећа усмјерили на потребе и добробит цијеле популације Републике Српске. Предсједништво Удружења активно ради на прикупљању података како би, у најскоријем периоду, новчана помоћ била распоређена припадницима Бригаде на основу социјалне карте коју ажурирамо. Мањи дио финансијских средстава биће употријебљен у реализацију програма и пројеката од општег значаја, о чему ће јавност бити благовремено обавијештена. Новчана средства по приоритету, добиће припадници Бригаде из Билеће, Љубиња, Берковића и Требиња, којима су та средства најпотребнија, зависно од имовинског и здравственог стања. Подјела средстава ће бити транспарентна. У име свих припадника Билећке бригаде, као и у име оних који ће добити новчана средства, Предсједништво Удружења се најискреније захваљује менаџменту МХЕРС, на челу са господином Луком Петровићем, на свесрдној помоћи и разумијевању. Мјешовитом холдингу ЕРС упућујемо најискреније жеље да и у наредном периоду ради још боље, у складу са плановима и програмима менаџмента, на свеопшту добробит и напредак наше државе Републике Српске.
Доброта се даривањем умножава, стоји у саопштењу.