ГацкоДруштво

У Билећи и Гацку 30 пријава штете након земљотреса

Штету од земљотреса до сада је пријавило 28 становника општине Гацко и два у Билећи, речено је у општинским организацијама Цивилне заштите.

У гатачкој Цивилној заштити Срни је речено да је мању штету на стамбеним објектима у граду и на селима до сада пријавило 28 становника те општине.

„Углавном се ради о напуклинама на зидовима и плафонима, а пријаве и даље трају“, навели су из те службе.

Креирајте сами своје мјесто за оглашавање

Из билећке Цивилне заштите речено је да је пријављена штета на двије старије сеоске куће.

„Ради се о кућама у селима Врањска и Пријевор, које су биле оштећене и у ранијем земљотресу,“ навели у из те службе.

У Билећи је настава у школама данас настављена, након што је јуче била прекинута због серије земљотреса који су се јако осјетили у тој општини, гдје тло и данас повремено подрхтава.

У Берковићима и Љубињу није пријављена штета општинским цивилним заштитама и није било интервенција надлежних служби на терену због посљедица земљотреса, навели су у надлежним службама.

Земљотрес са епицентром у региону Никшића у Црној Гори, са магнитудом од 5,4 степени Рихтера евидентиран је јуче рано ујутру, након кога је услиједила серија земљотреса мање јачине која се током јучерашњег дана јако могла осјетити и у Херцеговини.

Подијели...
Извор
СРНА

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button

Користите блокатор реклама

Наш систем је детектовао да користите неки од блокатора реклама. Ако бисмо те могли замолити да га искључите док читате наше вијести били би ти много захвални. Хвала ти унапријед!