Савиндан обиљежен у Општинској управи Билеће и СПКД „Просвјета“
Свечано је данас било и у згради Општине Билећа, гдје је ломљењем славског колача, у присуству функционера и радника ове установе, започело обиљежавање крсне славе Општине – Светог Саве.
Начелник општине Билећа Миодраг Парeжанин истакао је да је заједништво основ сваког напретка, нагласивши да су запослени у општини једна велика породица чији разговори и договори утичу на то да и шира породица, односно цијела општина, буде јача, боља и стабилнија.
„Од прошлог Савиндана до данас настојали смо да заједничким радом, уз Божију помоћ и у духу слоге, учинимо да наша општина буде боље мјесто за живот. Свјесни смо да ништа не можемо сами, те да су нам потребни заједништво, повјерење и помоћ многих. Данашња славља у школама и Просвјети показала су управо тај дух јединства и православне традиције. Само ако имамо слогу, имаћемо и просперитет“, поручио је Парeжанин.
И Српско просвјетно и културно друштво „Просвјета“ из Билеће обиљежило је крсну славу – Савиндан. У просторијама Друштва уприличено је ломљење славског колача, након чега су чланови „Просвјете“ и гости подсјетили на значај Светог Саве као утемељивача српске цркве, школства и духовности.
„Ово Друштво у сарадњи са Српском православном црквом обиљежава крсну славу – Светог Саву, његујући српску културу и српску традицију која нас је до сада одржавала у овим бурним временима. Славимо и славићемо Светосавље као филозофију живота. Једна од најзначајнијих наших активности је свечана академија која ће бити одржана сутра у Дому културе у 13 часова, а у оквиру прославе Савиндана вечерас ће бити отворена изложба фотографија у галерији „Просвјете“- рекао је Никола Баћевић, потпредсједник Општинског одбора Српског просвјетно-културног друштва „Просвјета“.
Прослава је протекла у свечаној атмосфери, уз поруку да ће СПКД „Просвјета“ и убудуће наставити са активностима које доприносе очувању културног идентитета.







