Скупштине Билеће, Невесиња и Берковића упутиће иницијативу да сједиште предузећа „ХЕ Дабар“ буде на њиховим територијама
Локалне скупштине у Билећи и Невесињу, на тематским засједањима, одлучиле су данас једногласно да надлежним институцијама упуте иницијативу да сједиште ХЕ „Дабар“ буде на њиховим територијама.
О овом питању, иако локалне заједнице немају законски основ за доношење одлуке о томе, интензивно се говори писљедњих дана.
Скупштина Берковића своју иницијативу, са истом намјером, усвојила је јуче, такође једногласно.
Изградња ХЕ „Дабар“ је у току, завршетак се очекује крајем 2027., а прикључење на мрежу почетком 2028. године.
Основана је као кћерка- фирма „Хидроелектрана на Требишњици“ и у њеном је стоодстотном власништву.
Иницијативе, из три општине, биће упућене Влади, министарству енергетике, Електропривреди, ХЕТ-у и ХЕ „Дабар“.
Из Министарства је раније саопштено да расправе неће донијети корист у смислу подршке развоју и изградњи ХЕ „Дабар“, чак шта више, може да утиче негативно, и да Влада не би требало да разматра то питање.







