Требиње

Леотар освојио куп РС

Фудбалери „Леотара“ освојили су трофеј Купа Републике Српске!

Требињци су у финалној утакмици овог такмичења, која је јуче одиграна на стадиону „Милан Јелић“ у Модричи, побиједили премијерлигаша „Крупу“ резултатом 2:0.

Требињце је у вођство довео Драган Ристић из једанаестерца, досуђеног у 62. минуту након прекршаја над Шиповцем, да би голом из још једног успјелог контранапада у 73. минути побједу потврдио Лазар Зечевић.

За најбољег играча финала проглашен је млади нападач „Леотара“ Данило Шиповац.

Шеф стручног штаба Требињаца Олег Ћурић казао је након меча да заслуге припадају цијелом тиму – који је до краја испоштовао договорене тактичке замисли: да се фаворизованом ривалу препусти теренска доминација, дисциплиновано затворе прилази голу, а потом тражи шанса преко брзих играча из другог плана.

„Тако смо, поред ова два гола, успјели да створимо још три или четири добре шансе. Честитао бих својим момцима на годину дана доброг рада и добрих резултата, хвала им велика на томе – ја сам пресрећан. Играчки, све што је било до нас, урадили смо у овој сезони, чак и много више него што се очекивало. На људима у управи и у граду је сада да помогну овоме клубу – да се врати на своје старе стазе славе“, казао је Ћурић.

Тиму са „Полица“ ово је било четврто финале а трећи освојени трофеј Купа Српске, након што су овај успјех раније остварили 2002. и 2004. године.

Сезону у Првој лиги Републике Српске, подсјетимо, „Леотар“ је завршио на другој позицији на табели и за корак му је измакла шампионска титула, са пласманом у премијелигашки ранг.

Извор:РАДИО ТРЕБИЊЕ