Србија

Црвена Звезда после 10 година у Европи

На препуном стадиону “Рајко Митић” фудбалери Црвене звезде побиједили су руски Краснодар са 2:1 у реванш мечу квалификација чиме је изборен пласман у Лигу Европе после десет година.

Звезда се укупним резултатом 4:4 пласирала у групну фазу, пошто је у првој утакмици, прошлог четвртка у Русији, изгубила са 2:3 и дала гол више у гостима.

“Црвено-бели” су пред 50.000 људи на стадиону “Рајко Митић” повели у седмом минуту голом Немање Радоњића, а вођство је удвостручио Гелор Канга у 46. Гол за Краснодар постигао је Андреас Гранквист у 82. минуту из пенала.

Звезда је током утакмице била боља, али је до самог краја стрепила за пролаз даље. Домаћи су повели већ у седмом минуту голом Радоњића, који се добро снашао после одбијене лопте.

После тога покушали су Вујадин Савић и Ричмонд Боаћи, који је у 40. минуту погодио стативу.

Звезда је постигла други гол чим је почело друго полувријеме, у 46. минуту, када је Канга снажно шутирао са око 30 метара.

У самој завршници владала је неизвијесност на стадиону, а нервозу је унио судија Тобијас Штилер када је досудио пенал после дуела Филипа Стојковића и једног играча Краснодара. Гранквист је био прецизан и смањио на 1:2.

Краснодар је могао да изједначи у другом минуту надокнаде времена, али је голман Милан Борјан одбранио шут Гранквиста и избацио лопту у корнер. До краја утакмице Краснодар је нападао, али није успио да постигне гол.

Жријеб за групну фазу обавиће се у данас од 13 часова у Монаку.