Спорт

ХЕО стартовао побједом

Кошаркаши Хеа побједом су отворили нову сезону у Првој лиги Републике Српске. Билећани су у првом колу били бољи од фочанске Сутјеске и славили резултатом 82:73. Утакмица је због кашњења гостију из Фоче почела 30 минута послије планираног термина (19:00).

Гости утакмицу отварају тројком Живановић, да би домаћи са седам везаних поена Дејана Ивковића, повратника у плаво-бијели дрес, дошли до предност (9:3). Прву четвртину играчи Хеа су ријешили у своју корист (22:18). Кошаркаши Хеа на почетку друге четвртине праве серију 14:0, која је одлучила побједника у овој утакмица, а у којој је Вуковић постигао 12 поена за вођство своје екипе од 18 поена разлике (36:18). На одмор домаћи одлазе са 19 поена разлике (45:26). И у наставку боља игра екипе Хеа, која је у једном тренутку тројком Јовановића дошла и до +25 (59:34) поена предности. Ипак, домаћи „смањују гас“ и гостима дозвољавају да смањи предност. На крају 82:73 за екипу домаће кошаркаше. Домаће кошаркаше до побједе је водио Славиша Вуковић са 30 поена и 11 скокова. Двоцифени су били Дејан Ивковић са 18 и Слободан Савић са 12 поена. Код гостију бољи од осталих били су Немања Сладоје са 22 и Стефан Живановић са 20 постигнутих поена. Кошаркаши Хеа у следећем колу гостују екипи Студента из Бања Луке.

Утакмица између Хеа и Сутјеске била је и хуманитарног карактера, па ће сав приход од продатих улазница бити прослијеђен за помоћ нашој суграђанки Кристини Батинић.

ХЕО (БИЛЕЋА): Аграмовић 6, Де. Ивковић 18, Бошњак, Савић 12, Да. Ивковић, Табаковић, Шолаја, Куљић 4, Јовановић 8, Вуковић 30, Братић 4, Радовановић.

Тренер: Борис Јокановић

СУТЈЕСКА (ФОЧА): Д. Радовић 4, Ђерић 5, Бодирога 5, И. Радовић 11, В. Радовић, Арсеновић 2, Вуковић, Продановић, Калуђеровић, Живановић 20, Црногорац 4, Сладоје 22.

Тренер: Миленко Ивановић

Извор:БИЛЕЋАСПОРТ